Nivo Slider
Op. Dr. Betül Görgen

Op. Dr. Betül Görgen 1966 İstanbul doğumludur. 1982 yılında Kırklareli Atatürk Lisesi’nden 1.likle mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında dönem 2.si olarak mezun olan Görgen uzmanlık eğitimini Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

1995-1999 yılları arasında Özel Haznedar Hastanesi’nde, 2002-2006 yılları arasında Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde, 2006-2008 yılları arasında Özel Okmeydanı Hastanesi’nde, 2008-2010 yılları arasında özel muayenehanesinde, 2010-2013 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi’nde görev almıştır.
Dr. Betül Hanım Haziran 2013 tarihinden itibaren Bahçelievler Medicana Hastanesi’nde görevini başarıyla sürdürmektedir.
Katılımda bulunduğu kurs ve workshoplar; Obstetrik Ultrasonografi ve Prenatal Tanı Kursu, 11-14 Gebelik Haftası Ultrasonografi Kursu, Advanced Course on Perinatal Ultrasound, Colposcopy Workshop .
Dr. Betül Hanım’ın üye olduğu kurumlar ve bilimsel yayınları;

Üye Olduğu Kurumlar

1) İstanbul Tabib Odası
2) İstanbul Jinekoloji Derneği
3) Türk Jinekoloji Derneği

Yayınlar

  • Erken Membran Rüptüründe maternal serum çinko ve bakır düzeyleri, A.Gürbüz, A. Karateke, S.Esenkaya, C. Fıçıcıoğlu, C. Özarpacı, Betül Kalay (Görgen). Haydarpaşa Hastanesi Tıp Dergisi, 1994: 34, 138 – 141
  • Fetal solunum hareket ve Nonstress Test. Preterm prematür Membran Rüptüründe koryamnyonitis ve perinatal enfeksiyon riskini saptamada zayıf belirtiler, Betül Kalay (Görgen), C. Fıçıcıoğlu. PTT Hastanesi Tıp Dergisi, 1994:16 (2), 141 – 148
  • Tekrarlayan Gebelik Kayıplarının Otoimmün Boyutu, C. Fıçıcıoğlu, Betül Kalay (Görgen). PTT Hastanesi Tıp Dergisi, 1994: 16 (3), 279 – 287
  • Abortus İmminens Olgularında Maternal serum CA 125 ölçümünün prognostik değeri, A. Karateke, Betül Kalay (Görgen), Ö. Oral. Türkiye Klinikleri Jinekoloji Obstetrik Dergisi, 1993; 3 (4)
  • (2010) Müstecep Kavrut, Betül Görgen, Hale Karagözoğlu, Aynur Erşahin, Sevil Ünal, Semra Kahraman. Endometrial İnjüry ART sonuçlarını etkiliyor mu? Tekrarlayan İmplantasyon Başarısızlığı Nedeniyle Siklus Öncesi Endometrial İnjury Yapılan Olgularımızın Karşılaştırmalı Sonuçları. 4. Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi(TSRM). Antalya, 7 – 10 Ekim
  • (2012)A.Erşahin,S.Kahraman,M.Kavrut,B.Görgen,M.Acet,F.Aybar The role of earlyB-hCG level and its increase ratio in the prediction of  LBR in ART.(ESHRE) July 1-4,Istanbul,Turkey
  • (2013)A.Erşahin,B.Görgen,S.Kahraman. Letrozole in poor responders :A comparative study wih previous cycles.ASRM Boston, October 12-17
 
Embriyolog: Canbek Korkmaz
1977 Ankara Doğumludur.İlk, orta ve lise öğrenimi edirne ve İstanbul'da yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Eurofertil tüp bebek merkezinde androloji sorumlusu olarak çalışma hayatına başlamıştır.
Daha Sonra sırasıyla Özel İstanbul Mikrocerrahi hastanesi'nde 4 yıl,Özel Batı Bahat hastanesi tüp bebek merkezi'nde 2 yıl Özel Fertijin Tüp bebek merkezi'nde 3 yıl, Özel hospitalium hastanesinde 2 yıl Embriyolog olarak çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren hastanemiz bünyesindeki Tüp bebek merkezimizin laboratuar sorumlusudur.
 
Biyolog: Sinem Ercan

2006 yılında Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu.
2007-2009 yılları arasında İnternational Hospital Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde biyolog olarak görev almıştır.Halen Bahçelievler Medicana Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde biyolog olarak görev yapmaktadır ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Klinik Embriyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 
Hemşire: Ayşe Çelik

İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Halen Bahçelievler Medicana Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde sorumlu hemşire olarak görev yapmaktadır ve İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastanesi Hemşirelik Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 
Hemşire: Yana Sulhan

1994'te Ukrayna’da Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi. 2008'de Zaporizskiy Ulusal Teknik Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bahçelievler Medicana Hastanesi’nde tüp bebek merkezi hemşiresi olarak görev yapmaktadır.

 
Hostes: Özlem Özer

İstanbul Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü mezunudur. Bahçelievler Medicana Tüp Bebek Sekreterliği ve Hasta İilişkileri Bölümü’nde çalışmaktadır.

 

© 2008 Medicana Hospitals